GINTARAS JOCIUS – dailininkas, iliustratorius.

Vilniaus dailės akademijos absolventas. Nacionalinės karikatūristų asociacijos “Humor Sapiens” narys. Vilniaus dizaino kolegijos piešimo dėstytojas. Ir šiaip geras žmogus…

Jau daugiau kaip dvidešimt metų piešiu, tapau ir visokiais kitokiais būdais kuriu vaizdus. Kūryboje stengiuosi būti universalus –  esu įvaldęs įvairias grafinės raiškos priemones ir technikas, dirbu įvairiuose stiliuose ir žanruose. Dalyvauju meno parodose ir konkursuose, kūrybinėse dirbtuvėse ir susitikimuose. Dalinuosi patirtimi su kolegomis bei perduodu ją savo studentams ir mokiniams. Esu atviras visiems idomiems jūsų pasiūlymams ir projektams.

Žinomesni darbai

Vaikiškų knygų iliustracijos:  J. Marcinkevičiaus „Grybų karas“ ir „Voro vestuvės“, A. Lindgren „Mes Varnų saloje“, V. Petkevičaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, V. Žilinskaitės „Kelionė į Tandadriką“, J. Avyžiaus „Bardo nuotykiai“  ir daugelis kitų. Viso iliustruota ir apipavidalinta kelios dešimtys knygų.

Komiksai:  „Vikingų žygis į Apuolę“, „Gintaro kelias“, „Grunwald/Žalgiris 1410-2010“ (tarptautinių komikso dirbtuvių „Grunwald 2010“ darbų katalogas).

Animuotos iliustracijos (kartu su animatorium Šarūnu Jakštu):

Klaipėdos jūrų muziejus, „Nerijos forto istorija laiko juostoje” http://www.muziejus.lt/LaikoJuosta/JuruMuziejusLt.html

„Lietuvos ryto kiemo 360 panorama“: http://www.lrytas.lt/kiti/lrredakcija.htm

Freskos (kartu su iliustratorium Rolandu Kiaulevičiu): Druskininkų vandens parko „Aqua“ vaikų erdvė ir restoranas.

Parodų-konkursų laimėjimai

2008 – II premija už tapybos darbus pasaulio lietuvių išeivijos parodoje (Čikaga (JAV), M.K. Čiurlionio galerija)

2008 – II premija DELFI ir Elektrolux organizuotame konkurse „Sukurk olimpinius sirgalio marškinėlius“

2010 – I premija karikatūrų parodoje  „DNR skaitysi – toliau matysi“ (rengėjai: UAB „Fermentas“  ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“).

2011 –  portalo www.caricatura.lt specialusis prizas kasmetinėje parodoje (tema: „Apie krepšinį linksmai“)

2012 – I premija karikatūrų parodoje  „Vienodas užmokestis už vienodą darbą“ (rengėjai: Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“).

2014 – I premija karikatūrų parodoje  „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“  (Krašto apsaugos ministerija ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“).